Te produkty zawierają ukryty cukier i nie pozwalają Ci schudnąć
Cukier nie jedno ma imię, dlatego zanim kupisz jakiś produkt przeczytaj etykietę. Dlaczego tyjemy? Przyczyną coraz częściej spotykanej nadwagi i otyłości jest zbyt duża ilość tłuszczu i cukru w naszej codziennej. . .
Komentarze: 0
Miłorząb i rumianek- ważna roślina dla zdrowia i urody
Dlaczego skład tych rośliny ma właściwości, które są bardzo ważne dla naszego zdrowia i urody? Popularna nazwa rośliny to miłorząb japoński. Dlaczego? Ponieważ w Japonii znajduje się jeden. . .
Komentarze: 0
Jak zaspokoić pragnienie w upalne dni?
Jakie orzeźwiacze znajdziemy na półkach sklepowych? Soki, słodzone napoje, nektaryJeśli nie masz problemu z nadwagą, ani nie jesteś na diecie nikt nie zabrania ich spożywania. Jednak napoje te są. . .
Komentarze: 0
Czekoladowa rozkosz
Jesteś na diecie, nachodzi Cie ochota na czekoladę. Nikt nie powiedział, że jest ona zabronionaWybierz ciemna i gorzką. Ma ona niski indeks glikemiczny, który nie powoduje nadmiernego wydzielania insuliny. Jest. . .
Komentarze: 0
Zasady zdrowego odżywiania się
Oto zasady opracowane przez Instytut Żywności i Żywienia: 1. Dieta powinna być urozmaicona, czyli należy spożywać produkty z różnych grup (piramida żywienia), aby nie dopuścić do niedoborów, ponieważ. . .
Komentarze: 0
Co jeść, aby nasza skóra wyglądała pięknie i zdrowo?
Jeść ZDROWO! Co możesz jeść na zdrową skórę? • Kefiry, zsiadłe mleko, jogurty, naturalne maślanki z żywimy kulturami bakterii• Jajka wiejskie• Mięsa ekologiczne- kaczka, królik, indyk,. . .
Komentarze: 0
Stewia naturalny zastępca sacharozy
Stewia naturalny zastępca sacharozy Od bardzo dawna szukamy zamienników słodkiego cukru, który nie służy naszemu zdrowiu. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele syntetycznych słodzików, które nasz. . .
Komentarze: 0
Dieta w niedokrwistości - co jeść, a czego lepiej unikać?
Anemia Zwana też niedokrwistością, to choroba która charakteryzuje się zbyt małą ilością czerwonych krwinek oraz hemoglobiny, czyli barwnika, z którym tlen łączy się i jest transportowany do wszystkich. . .
Komentarze: 0
Rola pierwiastków śladowych
Do czego potrzebne są nam pierwiastki śladowe? ChromChrom jest pierwiastkiem, którego podstawowe właściwości zostały odkryte w 1955 r. przez amerykańską firmę Hertz. Dzienne zapotrzebowanie na niego wynosi 10. . .
Komentarze: 5
Indeks glikemiczny cz. I
Wszystko co powinnaś wiedzieć o indeksie glikemicznymIndeks glikemiczny to wartość, która mówi nam jak zwiększy się poziom glukozy w naszej krwi po spożyciu konkretnego produktu. Dzięki temu możemy. . .
Komentarze: 0
Banany
Dlaczego warto jeść banany? Zawierają w sobie dużo wartości odżywczych takich jak potas, chroniący serce oraz pozytywnie wpływający na prace naszych mięśni i stawów, dostarczający do mózgu tlen. . . .
Komentarze: 0
Pasta cukrowa
Nowość XXI w? Pasta cukrowa była stosowana do usuwania niechcianego owłosienia już od wieków. Swoje korzenie ma w krajach arabskich. O jej przewadze nad woskiem decyduje przede wszystkim fakt, że jest. . .
Komentarze: 0
Dieta oczyszczająca cz. I
Dieta oczyszczająca Polega na eliminacji pewnych produktów (bogatych w cukier, tłuszcz), które powodują kumulację toksyn w naszym organizmie. Wszystkie składniki odżywcze podczas trawienia są. . .
Komentarze: 0
Dieta w próchnicy zębów cz. I
Co przyczynia się do powstawania próchnicy? Przy rozwoju próchnicy istotną rolę odgrywają bakterie. Jak wiadomo w naszym organizmie ich ilość jest ogromna, ale nie wszystkie z nich są dla nas szkodliwe. . . .
Komentarze: 0
Co jeść, żeby nasza skóra wyglądała coraz lepiej?
Jakie witaminy dobrze wpłyną na jakość naszej skóry? Jeżeli masz problemy z cerą, przejrzyj swój jadłospis pod kątem następujących składników odżywczych• Witamina A. To przeciwutleniacz pełniący. . .
Komentarze: 0
Jak rozprawić się z ziemistą cerą?
Właściwa pielęgnacjaOdpowiednia pielęgnacja sprawi, że nasza cera rozświetli się naturalnym blaskiem. Szary koloryt zniknie, a skóra stanie się bardziej napięta i elastyczna. Złuszczanie martwego. . .
Komentarze: 3