Pielęgnacja skóry twarzy w okresie letnim
W końcu lato, jak powinnaś zadbać o skórę w tym okresie? Nasza cera powoli nabiera ciepłego kolorytu, a dłuższy dzień nastraja pozytywnie. Jednakże należy pamiętać, że dobroczynne promienie słońca,. . .
Komentarze: 0
Kosmetyki na wakacyjny wypoczynek
Co zabrać na wakacyjny wypoczynek? Latem, podobnie jak zimą, skóra potrzebuje przede wszystkim nawilżenia. Jeśli naskórek będzie zawierał zbyt mało wody, zaburzone zostaną właściwie wszystkie jego funkcje. Warto. . .
Komentarze: 0
Łuszczyca - tajemnicza choroba. Czy jest się czego bać?
Co to jest łuszczyca? Jeszcze około 10 lat temu klasyczna definicja łuszczycy opisywała ją jako przewlekłą, nawrotową, zapalną, niezakaźną chorobę skóry. Obecnie coraz częściej określa się ją jako skórny wyraz. . .
Komentarze: 0
Avon Calming Effects
Opis producentaTak jak i Ty, Twoja skóra też bywa zmęczona, rozdrażniona, niespokojna. Specjalny podkład uspokoi ją, wygładzi i rozświetli, maskując niepożądane objawy stresu. Podkład, który eliminuje. . .
Komentarze: 0
Te objawy świadczą o udarze słonecznym
Czym jest udar słoneczny? To odmiana udaru cieplnego. Powstaje wtedy, gdy nasz organizm jest narażony na długie działanie promieni słonecznych. Wtedy to dochodzi do zaburzenia procesu termoregulacji (problem z utrzymaniem. . .
Komentarze: 1
Wszystko, co powinnaś wiedzieć o trądziku, ale boisz się zapytać
Trądzik, problem nie tylko nastolatkówZacznę banalnie od tego, co to jest trądzik, bo to że go mamy to nie znaczy, że wiemy skąd się wziął. Trądzik z którym walczy większość z nas to trądzik pospolity. . .
Komentarze: 0
Zakwaszenie organizmu - skąd się bierze i czym się objawia?
Czyżby zła dieta? Taki stan może powodować nieodpowiednia dieta, stresujący styl życia, mało aktywności fizycznej. Jeśli chodzi o dietę, produkty także można podzielić na te, które są alkalizujące oraz takie,. . .
Komentarze: 0
Pielęgnacja cery trądzikowej
Przebieg trądzikuPrzebieg trądziku obejmuje przejście ze stadium niezapalnego do zapalnego. W pierwszej fazie, na skutek stopniowego gromadzenia się mieszaniny łoju i keratyny w obrębie ujścia mieszka. . .
Komentarze: 0
Trądzik różowaty choroba czy defekt cz. I
Zanim jednak pojawią się te objawy można zapobiec jego dalszemu rozwojowiPrzede wszystkim Panie, które mają skłonności rodzinne do kruchych i rozszerzonych naczyń krwionośnych powinny unikać słońca i nie. . .
Komentarze: 0
Jesienna chandra - jak sobie z nią radzę?
Melatonina, winowajczyni złego samopoczucia jesieniąJesienna chandra może dopaść każdego. Mniej Słońca sprawia, że w naszym organizmie wytwarzana jest melatonina, która odpowiada za to, że czujemy się senni. . .
Komentarze: 0
Niespecyficzne zaburzenia odżywiania cz. II
Pregoreksja - anoreksja ciążowaDotyczy kobiet ciężarnych. Objawy są takie same jak w przypadku anoreksji, czyli przede wszystkim paniczny lęk przed przytyciem. Utrzymanie szczupłej sylwetki jest dużo ważniejsze niż. . .
Komentarze: 0
Przegląd pierwiastków istotnych w życiu każej kobiety
W organizmie człowieka odnaleziono prawie 80 pierwiastków. Są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie kości, mięśni, dodają energii, wspomagają pracę serca. Niektóre z nich można nazwać kobiecymi,. . .
Komentarze: 0
Okulary przeciwsłoneczne
Słoneczne okulary poprawiają komfort widzenia w takie dni, dodatkowo są fajnym gadżetem i odpowiednio dobrane potrafią dodać nam urody! Okulary stały się gadżetem, czymś co dodaje nam oryginalności. Często zapominamy. . .
Komentarze: 0
Dieta w niedokrwistości - co jeść, a czego lepiej unikać?
Anemia Zwana też niedokrwistością, to choroba która charakteryzuje się zbyt małą ilością czerwonych krwinek oraz hemoglobiny, czyli barwnika, z którym tlen łączy się i jest transportowany do wszystkich. . .
Komentarze: 0
Anoreksja, czyli powolna droga do samozagłady
Każda nastolatka i młoda kobieta chce się podobać Mass media przedstawiają kobiety o idealnych kształtach i wymiarach. My patrzymy i zastanawiamy się jak to osiągnąć, zapominając jednocześnie, że zanim. . .
Komentarze: 0
Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS)
PMS to nic innego jak zespół objawów, które poprzedzają nadejście miesiączki Pojawiają się one w wyniku nadmiernej produkcji estrogenów zwykle około 15 dnia cyklu. Zespół napięcia. . .
Komentarze: 0