Pielęgnacja skóry mieszanej i tłustej LIRENE
PIELĘGNACJA SKÓRY MIESZANEJ I TRĄDZIKOWEJ Skóra mieszanaPrzetłuszczająca się w strefie T i przesuszona na policzkach, to jeden z najczęściej występujących rodzajów skóry,. . .
Komentarze: 0
Wszystko, co powinnaś wiedzieć o trądziku, ale boisz się zapytać
Trądzik, problem nie tylko nastolatkówZacznę banalnie od tego, co to jest trądzik, bo to że go mamy to nie znaczy, że wiemy skąd się wziął. Trądzik z którym walczy większość z nas to trądzik pospolity. . .
Komentarze: 0
Trądzik różowaty choroba czy defekt cz. I
Zanim jednak pojawią się te objawy można zapobiec jego dalszemu rozwojowiPrzede wszystkim Panie, które mają skłonności rodzinne do kruchych i rozszerzonych naczyń krwionośnych powinny unikać słońca i nie. . .
Komentarze: 0
Trądzik różowaty, pielęgnacja i profilaktyka cz. II
PROFILAKTYKA I PIELĘGNACJA SKÓRY W OKRESIE PREROSACEAOdpowiednia pielęgnacja skóry w okresie „przed” trądzikiem ma duże znaczenie na jego dalszy rozwój. Bardzo ważna jest. . .
Komentarze: 0
Bolesne miesiączki, czyli jak przetrwać trudne dni
Bolesne miesiączki są zmorą wielu kobietBól niekiedy promieniuje do kręgosłupa, nóg co uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie. Środki przeciwbólowe niestety nie zawsze nam pomagają. Często bierzemy je,. . .
Komentarze: 0
Skrzyp polny - szkodzi czy pomaga?
„Rozdwajające się paznokcie, słabe włosy”, czyli to co zwykle powinno być nasza ozdobą czasami nie wygląda tak jak byśmy chciały. Często na pewno słyszałyście lub czytałyście, że jeśli takie problemy dotykają was. . .
Komentarze: 0
Alkoholizm - choroba na całe życie?
Czym jest alkoholizm? Bez wątpienia jest to choroba. Według mnie nawet cięższa od innych, jej wyleczenie wymaga przede wszystkim chęci ze strony chorego- czego często brakuje. Polega na utracie kontroli nad ilością. . .
Komentarze: 0
Zaburzenia psychiczne zaliczane do grupy nerwic - hipochondria
Hipochondria w wolnym tłumaczeniu to pewnego rodzaju zaburzenie psychiczne zaliczane do grupy nerwic (nerwica hipochondryczna). Polega ona na odczuwaniu silnego lęku o własne zdrowie i wyszukiwanie poważnych. . .
Komentarze: 0
Czy perfumy mają płeć?
Tajemnicza płeć, czy istnieje? Patrząc na perfumy pod względem składników, absolutnie nie mają one płci. Nikt nie rozróżnia składników używanych dla zapachów damskich oraz męskich. Często to my sami. . .
Komentarze: 0
Dieta oczyszczająca cz. I
Dieta oczyszczająca Polega na eliminacji pewnych produktów (bogatych w cukier, tłuszcz), które powodują kumulację toksyn w naszym organizmie. Wszystkie składniki odżywcze podczas trawienia są. . .
Komentarze: 0
Dieta oczyszczająca cz. III
Zdrowe życie! Po zakończeniu diety możesz rozpocząć „zdrowe życie”, zmieniając swój styl odżywiania na zdrowszy, by Twój organizm nie potrzebował kolejnego oczyszczania. Oczywiście zdajemy sobie. . .
Komentarze: 0
Cera naczynkowa
Wszystko co powinieneś wiedzieć o cerze naczynkowejCera naczynkowa charakteryzuje się widocznymi pękniętymi naczynkami nazywanymi pajączkami. Może także występować zaczerwienienie, najczęściej połączona jest ze. . .
Komentarze: 0
Drogocenna przyprawa o intensywnie cytrusowym zapachu - imbir
Imbir swoim kształtem przypomina korzeń. Jest dość lekki, bardzo aromatyczny i ostry w smaku. Po przekrojeniu wyczuwa się bardzo intensywny cytrusowy zapach. Smak ostry i palący zawdzięczamy obecności wielu. . .
Komentarze: 0
Homeopatia - działa czy nie?
Homeopatia jest to metoda leczenia, opracowana przez niemieckiego lekarza i aptekarza Samuela Hahnemanna. Podawał on chorym leki, które u ludzi zdrowych wywoływały objawy podobne do tych, które chciał. . .
Komentarze: 0
Zwykła niestrawność, czy jednak choroba? cz. I
Niestrawność to inaczej odczuwanie bólu w nadbrzuszu po zjedzeniu posiłku, któremu towarzyszy też szereg innych objawów jak: uczucie pełności (nawet po niewielkim posiłku) i zalegania pokarmu. . .
Komentarze: 0
Zwykła niestrawność, czy jednak choroba? cz. II
Na ratunek. . . lekarz! W pierwszej części przedstawiłam Ci „medyczne tło” dotyczące niestrawności. Teraz opowiem co należy zmienić w swoim stylu życia, by uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości. Przede wszystkim,. . .
Komentarze: 0