Masaż czekoladowy - uczta dla duszy i ciała

Uroda

26
Maj
2015

Na czym polega masaż czekoladowy?

Jest to połączenie klasycznych technik masażu z użyciem dwóch preparatów:
- kremu czekoladowego
- czekoladowego olejku do masażu
Najpierw wykonuje się peeling całego ciała. Następnie na skórę nakłada się masę czekoladową i owija folią. Po 30-40 minutach zmywa się masę z ciała i wykonuje relaksacyjny masaż z użyciem olejku.
Łączny czas zabiegu: około 90 minut
Cena: około 140 zł

Jak na ciało działa masaż czekoladą?

To nie tylko uczta dla ciała, ale i psychiki. Ma on działanie odżywcze i regeneracyjne. W znacznym stopniu poprawia też krążenie krwi w skórze.
To nie tylko masaż, ale również aromaterapia, bo jak wiemy czekolada poza samym smakiem, ma również przyjemny zapach. Słyszałaś, że po zjedzeniu czekolady wydzielają się hormony szczęścia? Tak samo dzieje się, gdy czujesz jej zapach. Podczas takiego masażu nie tylko poczujesz się zrelaksowana i odprężona, ale również poprawie ulegnie Twoje samopoczucie.
Jeśli chodzi o to jak taki masaż wpłynie na Twoją skórę, to możesz być pewna, że będzie ona gładka, nawilżona i wręcz aksamitna w dotyku.

Wszystko dzięki specjalnym składnikom

Wszystko za sprawą ziaren kakaowca, które zawierają antyoksydanty i polifenole. Przyrządza się z nich krem czekoladowy, który ma specjalne właściwości. Składniki tych ziaren zwalczają wolne rodniki, które odpowiadają między innymi za proces starzenia się. Dodatkowo w kremie zawartych jest wiele minerałów jak magnez, żelazo, wapń czy kofeina, która przyspiesza spalanie tłuszczu.
 

Najważniejsze elementy masażu

Relaks. Przyjemny i pożyteczny, ponieważ gdy Ty swobodnie odprężasz się i relaksujesz, z Twojego ciała usuwane są toksyny i nadmiar wody, a skóra ulega ujędrnieniu i nawilżeniu.
W olejku czekoladowym zawarta jest substancja nazywana „czekoladową amfetaminą”. Ona również działa odmładzająco i uspokajająco.
 

Komu jest polecany taki zabieg?

Wszystkim, którzy potrzebują odprężenia, odmłodzenia no i chcą chronić się przed powstaniem cellulitu.
W przeciwieństwie do innych zabiegów nie jest on przeciwwskazany osobom z cerą naczyniową. Nie mogą go stosować jedynie osoby uczulone na jakikolwiek składnik czekolady.


Dorota Dziuryk
 
Opublikowano: 2015-05-26

#masaż czekoladowy #hormony szczęścia #relaks #masaż 

Galeria:
Komentarze:
  • Anna18-09-2015
    Aż chciałoby się zjeść :D
    • kociara do Anna22-09-2015
      Dokladnie :D
Zaloguj się aby móc komentować!