Jak przygotować usta na matową pomadkę?

Uroda

19
Maj
2015

Czy matowe pomadki wysuszają usta?

Wiele dziewczyn rzeczywiście skarży się, że używanie matowych pomadek/szminek wysusza im usta i przyczynia się do uwidocznienia skórek, które psują cały makijaż. W przeciwieństwie do zwykłych szminek nie posiadają w swoim składzie nabłyszczających pigmentów czy olejków, a jedynie woski które nie zapewnia takiego efektu nawilżenia.

Jak sprawić, by matowe usta wyglądały pięknie i zdrowo?

1. Peeling ust
Dzięki niemu pozbędziesz się suchego naskórka i wygładzisz usta, więc wykonuj go regularnie, np. 2x w tyg.
Przykłady:
- użyj szczoteczki do zębów (okrężnymi ruchami masuj wargi szczoteczką podczas mycia zębów)
-peeling cukrowy np. wymieszaj miód z cukrem i nałóż na usta, wygładzenie i nawilżenie gwarantowane
- peeling kawowy idealny na suche skórki: fusy z kawy wymieszaj z masłem shea lub zwykłym olejem, sprawdzi się lepiej niż peeling cukrowy

2. Zadbaj o nawilżenie
Po zmyciu szminki z ust zawsze nakładaj nawilżające maseczki (np. na bazie miodu), pomadki, balsamy lub kremy.
Również na co dzień, dbaj o to, by Twoje usta były nawilżone właśnie dzięki użyciu nawilżających pomadek ochronnych, wazeliny, a nawet kremu do twarzy, zwłaszcza gdy mają tendencję do szybkiego przesuszania.

Pamiętaj, że suche usta to pierwszy objaw słabego nawodnienia organizmu, dlatego w trakcie dnia dbaj o to, by wypijać przynajmniej 1,5 l płynów (najlepiej wody mineralnej).


Matowe usta, bez użycia matowej szminki - 3 proste triki

Szminkę w matowym odcieniu możesz sobie zrobić sama wykorzystując zwykłą, nawet nabłyszczającą pomadkę. Są na to 3 sprawdzone sposoby, a wystarczy róż, chusteczka lub puder do twarzy.

1. Szminka + róż
Wybraną szminkę nałóż na całe usta, a następnie obtocz palec w różu (pamiętaj by odcień był zbliżony do tego, który ma Twoja pomadka) i wklep w usta. Rób tak dopóki całe nie będą matowe.
2. Szminka + chusteczka
Na pewno znasz trik utrwalania koloru na ustach przy użyciu chusteczki. W tym przypadku najpierw nałóż na usta korektor, następnie szminkę, a na końcu odciśnij usta w chusteczkę. Tym sposobem na ustach pozostanie kolor, ale zniknie połysk. Powtórz nakładanie szminki i odciskanie ust w chusteczkę 2-3 razy.
3. Szminka + puder
Nałóż na usta wybraną pomadkę, a następnie oprósz usta transparentnym pudrem. Gotowe.


Dorota Dziuryk
Opublikowano: 2015-05-19

#matowe pomadki #usta #matowe usta #trendy 2015 

Galeria:
Komentarze:
Zaloguj się aby móc komentować!