Jak dłużej cieszyć się zapachem perfum?

Uroda

26
Styczeń
2015

Jakie obszary najdłużej trzymają woń perfum?


Perfumy aplikuj wszędzie tam, gdzie jest najlepiej wyczuwalny puls. Do tych obszarów należy szyja, nadgarstki, załamanie łokcia oraz za uszami. Dzieje się tak dlatego, że skóra w tych miejscach jest dużo cieńsza, a pulsująca krew dodatkowo wzmaga intensywność cząsteczek zapachowych poprzez wytwarzane ciepło. Kolejnym trikiem jest posmarowanie pulsujących miejsc odrobiną wazeliny kosmetycznej albo bezzapachowego olejku. Działają one jako nośnik nut zapachowych.

Kiedy używać perfum?

Najczęściej popełnianym przez nas błędem jest psikanie się perfumami bezpośrednio przed wyjściem, kiedy już jesteśmy ubrane. Chcemy aby zapach był trwalszy i dłużej się utrzymywał ale substancje zapachowe aktywują się pod wpływem ciepła, dlatego właśnie najlepiej aplikować je bezpośrednio na skórę zanim się ubierzemy. Trzeba też pamiętać, że w składzie perfum znajdują się olejki oraz alkohol, które mogą zniszczyć nasze ubrania.

Jak wybierać zapachy?

Sklepowe półki uginają się od kolorowych butelek i pięknych zapachów. Strasznie ciężko jest nam znaleźć swój nowy ulubiony zapach a każdy z nich różni się nie tylko składem, wizualnymi efektami ale także intensywnością.
Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje koncentracji zapachów: perfumy, wody perfumowane oraz wody toaletowe. Te ostatnie utrzymują się najkrócej a ich intensywność jest najmniejsza.

Na samym początku aplikacji czujemy nutę głowy, następnie nutę serca a potem nutę bazową.
Nuta głowy to nasze pierwsze wrażenie zapachowe. Przeważnie jest to zapach ciężki, mdły albo mocno owocowy. Jest to zapach, który trwa najkrócej (do ok. 15 minut) i niejednokrotnie po nim zrażamy się do jakiegoś nowego zapachu.
Nuta serca jest nutą środkową. Jest ona znacznie bogatsza w kompozycji i wyczuwalna może być nawet kilka godzin.
Nuta bazowa to zapach który towarzyszy nam przez resztę dnia. Zapachy dojrzewają, rozwijają się i tworzą właściwy bukiet aromatyczny.

Co jeszcze jest ważne?

Perfumy powinny być przechowywane w miejscu gdzie wilgotność powietrza nie będzie zbyt wysoka, podobnie jak temperatura a światło nie będzie zbyt intensywne. Najlepiej także wybierać perfumy w sprayu ponieważ dochodzi do nich ograniczona ilość powietrza i nie wietrzeją.


Justyna Zybert
Opublikowano: 2015-01-26

#perfumy #trwałość zapachu #nuty zapachowe #woda toaletowa 

Galeria:
Komentarze:
Zaloguj się aby móc komentować!