Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Uroda

19
Styczeń
2015

Chcę czuć się atrakcyjnie

To jakie mamy włosy zależy od genów. Mało kto z nas jest jednak w 100% zadowolony ze swojego wyglądu i w różnym stopniu próbuje poprawiać to, co mu się nie podoba. Odpowiednio dobrana fryzura czy uczesanie w znacznym stopniu mogą sprawić, że poczujemy się atrakcyjniej. Używanie urządzeń takich jak suszarka, prostownica czy lokówka stało się uciążliwe i wymaga czasu. Na świecie pojawiły się łatwiejsze rozwiązania i teraz chcąc mieć włosy proste wcale nie musisz wydawać pieniędzy na solidne prostownice. Wystarczy poddać się zabiegowi keratynowemu prostowania włosów.
 

Na czym polega ten zabieg?

We włosy pod wpływem wysokiej temperatury (około 230 stopni) oraz przy użyciu urządzenia zwanego żelazkiem fryzjerskim „wprasowuje” się preparat keratynowy. Wysoka temperatura sprawia, że łuski włosa otwierają się, a preparat swobodnie może do nich wniknąć, uzupełniając jednocześnie wszelkie ubytki. Łuski w następnym etapie zamykają się i następuje rekonstrukcja struktury włosa. Preparat trzymamy przez 30 minut, następnie suszymy włosy suszarką o średniej temperaturze nawiewu, aby całkowicie wyschły.
Keratyna jest białkiem, które naturalnie buduje włosy dlatego zabieg ten ma odżywić, odbudować i zregenerować. Powstał w Brazylii, stąd też inna jego nazwa to "brazylijskie prostowanie włosów". Przeznaczony jest dla osób o kręconych, niesfornych i puszących się włosach, zniszczonych np. słońcem czy innymi zabiegami. Może być wykonywany nie tylko na włosach naturalnych, ale też rozjaśnianych czy farbowanych. Koszt takiego zabiegu wynosi od 600-1000 zł.
 

Efekt?

Nasze włosy staną się odżywione, zregenerowane, nawilżone i gładkie. Nie powinnyśmy mieć problemu z ich stylizacją. Czas przez jaki możemy cieszyć się takim efektem zależy od struktury naszego włosa (jego grubości, typu) ale może się on utrzymać nawet 5 miesięcy.
Należy tez pamiętać o prawidłowej pielęgnacji. Bezpośrednio po zabiegu nie powinniśmy myć głowy przez około 3 dni. Włosy nie powinny być wiązane oraz farbowane przez około 2 tygodnie. Powinnyśmy używać szamponów i odzywek, które w swoim składzie nie zawierają żadnych silikonów czy soli, używać najlepiej takich, które zawierają keratynę. Należy też wybierać kosmetyki, które nie mają alkoholu, ponieważ działa on wysuszająco.
 

Bezpieczeństwo zabiegu

W 2010 roku pojawiły się informacje, że w preparatach tego typu znajduje się aldehyd mrówkowy- silna, toksyczna substancja która wywołuje między innymi łzawienie oczu i problemy z oddychaniem, spowodowane duszącym zapachem. Jednak zaprzeczano jakoby była to prawda, a pojawienie się wyżej wymienionych symptomów przypisano działaniu keratyny. Niestety nie można mieć 100% pewności, że w składzie tych preparatów nie ma żadnej szkodliwej substancji, dlatego zanim taki zabieg zostanie wykonany należy upewnić się czy stosowany preparat nie znajduje się na liście szkodliwych i zakazanych składników wydanych przez Ministerstwo Zdrowia lub czy posiada certyfikat UE.
Zabieg może być wykonywany tylko w profesjonalnych salonach fryzjerskich oraz przez specjalnie wyszkolonych stylistów.


Dorota Dziuryk
Opublikowano: 2015-01-19

#keratyna #proste włosy #odżywienie #prostowanie włosów 

Galeria:
Komentarze:
Zaloguj się aby móc komentować!