Laserowe zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych

Uroda

18
Listopad
2014

Jak działa taki laser?

Światło lasera emituje fale o określonej długości, one przenikają przez skórę nie powodując jej uszkodzenia i trafiają do naczyń krwionośnych. Następnie fala łączy się z hemoglobiną, która jest barwnikiem krwi i wytwarza się ciepło, w wyniku tego dochodzi do obkurczenia i trwałego zamykania naczynek. Taka metoda jest w zupełności bezpieczna, nie pozostawia żadnych śladów, ale może być odczuwalny lekki ból. Liczba zabiegów jest zależna od ilości rozszerzonych naczyń oraz ich umiejscowienia.
Zmiany naczyniowe jakie można usunąć laserem to: naczyniaki płaskie, naczyniaki jamiste, naczyniaki starcze, trądzik różowaty a także poszerzenia żylne nóg i drobne żylaki.
 

Przeciwwskazania do zabiegu

*ciąża
*cukrzyca
*zaburzenia krzepnięcia
*stosowanie leków, które obniżają krzepliwość krwi
*stosowanie leków powodujących większą wrażliwość na światło
*świeża opalenizna (do miesiąca przed zabiegiem należy unikać opalania skóry)
*stosowanie kremów z zawartością substancji takich jak: retinol, kwasy owocowe czy witaminę C
*przerosłe blizny
 

Reakcja

Reakcja skóry po zabiegu objawia się obrzękiem dookoła naczynia oraz rumieniem, które zanikają po upływie kilku godzin. Zamknięte naczynie przez 3-4 tygodnie jest ciemne, po czym zaczyna jaśnieć aż do całkowitego zniknięcia. Po zabiegu należy unikać sauny (przez 3 dni), słońca (przez 4 tygodnie), zabronione jest używanie kosmetyków zawierających retinol oraz natłuszczających, które mają w składzie alkohol.

Jakie efekty przynosi laser i ile zabiegów trzeba wykonać?

Aby uzyskać optymalne efekty leczenia zmian naczyniowych konieczne jest wykonanie od 1 do 5 zabiegów w zależności od potrzeb. Zabiegi muszą być wykonywane w odstępach czasowych 3-4 tygodniowych, każdy z nich likwiduje skutecznie 70-80% naczynek.
Należy pamiętać, że zabiegi usuwają tylko powstałe już naczynia i nie zapobiegają powstawaniu kolejnych. Jeśli na naszej skórze występują rozszerzone naczynia musimy unikać czynników, które sprzyjają ich powstawaniu. Do nich zaliczamy m.in.: korzystanie z solarium i sauny, wiatr, duże wahania temperatury, dużą wilgotność oraz długotrwałą ekspozycję na słońce.

Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć o ile jest taka możliwość i tego przestrzegajmy.


Aneta Sawicka
Opublikowano: 2014-11-18

#rozszerzone naczynka #naczynka krwionośne #laser #laserowe zamykanie 

Galeria:
Komentarze:
Zaloguj się aby móc komentować!