Skóra sucha, tłusta i mieszana, a Ty jaką masz?

Uroda

04
Maj
2016

Możemy wymienić wiele typów, skupmy się na tych podstawowych

Skóra normalna, czyli ta, którą każda kobieta chciała by mieć całe życie.
Jest gładka, elastyczna i sprężysta o różowym, bądź szarym kolorze.
Bez żadnych zaskórników, ropnych wykwintów. Jest dobrze nawodniona i ożywiona.

Skóra sucha, ma ogromne zapotrzebowanie na wodę i tłuste kremy. To właśnie tutaj pojawia się problem z uwydatnieniem naczynek, jest szara i wrażliwa, a co za tym idzie, delikatna i cienka w dotyku. Jej zabarwienie jest od jasno szarej po blado różową. Zarówno w skórze normalnej jaki suchej, brak zaskórników i ropnych wykwintów.
Wady? Niestety posiadaczki takiej skóry szybko się starzeją.

Skóra tłusta, tutaj pojawiają się zaskórniki, duże nasilenie tłuszczu, brakuje jej wody. Taka skóra jest twarda, świecąca, co najważniejsze, odporna na czynniki zewnętrzne, zanieczyszczenia, bardzo późno się starzeje.

Skóra mieszana, najbardziej popularna strefa T! Co to takiego? Strefa T to obszar nad brwiami wraz z nosem, niekiedy brodą, ta strefa bardzo często ulega przetłuszczaniu się. Policzki maja tendencję do skóry suchej. Zabarwienie od jasno różowej.

Skóra wrażliwa, min. naczynkowa, trądzikowa i skłonna do alergii. Jest wrażliwa na czynniki atmosferyczne, szybko reaguje na zmiany temperatury, składniki w kremach, produktach spożywczych. W tej kwestii musimy zrezygnować z produktów perfumowanych.

Skóra dojrzała, każdą z nas to czeka. Pamiętajmy, że po 25 roku życia nasza skóra się starzeje, od tego czasu powinnyśmy używać kremów.
Z wiekiem zaczyna brakować nam kolagenu, kolastyny i retinolu, witamin A. Taka skóra jest szara, pojawiają się bruzdy, zmarszczki, kurze łapki, plamy starcze, traci objętość.
Jeżeli chcemy poprawić kondycje, używajmy kremu plus serum.

Podsumowują, przy każdym typie skóry są wady i zalety. A my, byśmy były zadowolone z kondycji naszej skóry dbajmy o nią!


Agata Salamandra
 
 
Opublikowano: 2016-05-04

#skóra dojrzała #skóra mieszana #rodzaje cery #skóra sucha 

Galeria:
Komentarze:
Zaloguj się aby móc komentować!