Sposoby na piękne włosy

Uroda

25
Wrzesień
2014

Każda z nas chce mieć zdrowe włosy!

Piękne i lśniące włosy to marzenie nie jednej kobiety. Mówi się, że są one jedną z jej najpiękniejszych biżuterii. Jednak zabiegi takie jak koloryzacja nie jednej z nas narobiła problemów. Stan włosów po zabiegu nie jest łatwo doprowadzić do równowagi.
 

Farby

Farby do włosów pomagają nam uzyskać taki kolor jaki nam się marzy. Jednak farba wnika do włosa, wprowadza własne pigmenty, zaburza równowagę i burzy strukturę. Zwłaszcza rozjaśnianie przy użyciu rozjaśniacza niszczy nasze włosy, pozbawia go pigmentu, przez co jest dużo bardziej podatny na łamanie, kruszenie i rozdwajanie.


Co dalej?

Po koloryzacji należy intensywnie włosy odżywiać stosując odżywki, maski i olejki, które zabezpieczą włosy na długości i na końcach.

Jak to jest z tymi kosmetykami?

Kosmetyki zakwaszające przywracają włosom właściwe pH.
Domykają łuski włosów, dzięki czemu zyskują one blask i wyglądają na zdrowsze.
Dzięki ich działaniom pigment, który został wprowadzony do włosa podczas koloryzacji nie ucieknie z niego tak szybko, a więc dłużej utrzymamy nasz ładny kolor.


Gdzie je kupić?

Takie kosmetyki można bez problemu nabyć w drogeriach, hurtowniach fryzjerskich oraz sklepach internetowych.
Są to różnego rodzaju maski zakwaszające oraz ocet, np. z malin.

Jeśli brak Ci czasu na bieganie po sklepach lub nie chcesz wydawać pieniędzy, możesz samodzielnie przygotować płukankę. Wystarczy woda i sok z cytryny: do szklanki wody wyciśnij połowę cytryny i spłucz nią włosy po ich umyciu. Takiego zabiegu nie należy też wykonywać zbyt często, wystarczy raz w tygodniu.


Dorota Dziuryk
 
Opublikowano: 2014-09-25

#zakwaszanie włosów #piękne włosy #włosy #farby koloryzujące 

Galeria:
Komentarze:
Zaloguj się aby móc komentować!