Zrób sobie masaż stóp

Uroda

23
Styczeń
2017
Wiele godzin na nogach? Niewygodne buty? Mamy na to sposób…

Masaż stóp pomaga przede wszystkim tym, którzy w czasie swojego intensywnego dnia używają ich najbardziej. Jest przyjemny, pobudza krążenie, odpręża, uśmierza ból mięśni i stawów. To prawdziwa radość, która nie wymaga szczególnych umiejętności. Warto jednak, by masowanie przyniosło oczekiwany efekt, przygotować się do tego przyjemnego zajęcia.

Jeśli masz zgrubiały naskórek usuń go, a tuż przed masażem zanurz stopy na 15 minut w kąpieli z dodatkiem soli. Możesz wybrać sobie w tym czasie olejki, które wetrzesz w stopy. Na poprawienie nastroju polecamy mandarynkowy, a na odświeżenie skóry cytrusowy lub eukaliptusowy. Po osuszeniu stóp przetrzyj je pumeksem.

1. Usiądź wygodnie, tak by mieć dostęp do stóp i rozetrzyj nieco dłonie (w trakcie masowania powinny być ciepłe). Stopa, która czeka na swoją kolej niech będzie otulona kocem, a łydka nogi, jaką akurat masujesz- niech będzie podparta.

2. Staraj się objąć stopę obiema dłońmi i pokręć nią delikatnie we wszystkie strony- począwszy od palców po staw skokowy. Głaszcz swą skórę, ściskaj i pociągaj nieco za każdy palec.

3. Później kciukiem oraz palcem wskazującym zacznij rozmasowywać kolejno palce. Zacznij od najmniejszego i skup się na nasadzie. Kolistymi ruchami kciuka ostrożnie rozetrzyj paznokcie oraz wierzchołki palców.

4. Chwyć stopę tak, by oba kciuki dotykały podeszwy. Masuj ją nimi kolistymi ruchami, od palców do pięty. Poświęć więcej czasu na te miejsca, które są bardziej wrażliwe na ucisk. Jeśli chcesz, możesz rozcierać podeszwę za pomocą dłoni, ale zawiniętej w pięść.

5. Staraj się wymasować brzegi stopy (zewnętrzny i wewnętrzny), następnie delikatniej- wierzch stopy, ale skup się tym razem na miejscach między kośćmi śródstopia. Rozcieraj je od palców w kierunku kostki.

6. Weź stopę do jednej dłoni a drugą mocno staraj się ściskać piętę i kręć nią, ugniataj i delikatnie szczyp. Następnie wymasuj palcami okolicę kostki i wgłębienia po obu stronach ścięgna Achillesa.

7. Rozetrzyj dłońmi całą stopę. Wykonaj taki sam masaż na drugiej stopie. Na koniec załóż na nie skarpetki albo wytrzyj nadmiar preparatu, który używałaś wcześniej do masażu.

Co to jest refleksoterapia? To typy zabiegów, które są reklamowane jako te diagnostyczno- lecznicze. Pobudza się w trakcie nich określone punkty i strefy na stopach.

Mają one odpowiadać poszczególnym narządom i układom ludzkiego ciała. Refleksoterapia jest polecana szczególnie w bólach kręgosłupa, bezsenności czy w trakcie infekcji górnych dróg oddechowych. Jest to typ zabiegu, jaki zalicza się do medycyny niekonwencjonalnej, ponieważ brakuje dowodów na jego skuteczność. Jest też bolesny, więc pacjenci podchodzą do niego z dystansem.

Opublikowano: 2017-01-23

#masaż #stopy #pielęgnacja #zdrowie 

Galeria:
Komentarze:
Zaloguj się aby móc komentować!