Szczotkowanie ciała. Czy może stać się codziennym rytuałem?

Uroda

21
Grudzień
2016
Ma same zalety- wygładza skórę, relaksuje, zmniejsza cellulit. Już po kilku dniach szczotkowania ciała- widać efekty. Popularne wśród gwiazd, swoje pochodzenie ma zakorzenione w Japonii…

Szczotkowanie ciała powinno być wykonywane specjalną szczotką, ale uwaga- na sucho. Taki masaż należy wykonywać w określonej kolejności. Zacząć trzeba od stóp i kolan, następnie uda i pośladki, brzuch i dekolt. Ruchy powinny być koliste, zgodne z kierunkiem przepływu limfy, w stronę serca. Drugi etap masowania rozpocząć trzeba od dłoni a skończyć na ramionach, później plecy ale w całkowicie odwrotnym kierunku: od karku do krzyża. Etapem trzecim jest już tylko spłukanie martwego naskórka i umycie ciała jakimś ulubionym kosmetykiem.

Po wykonaniu pierwszego masażu skóra będzie zaczerwieniona. Jest to oczywista reakcja na wcześniejsze rozszerzenie się naczyń krwionośnych. Jeśli spróbuje się takiego wyszczotkowania ciała od rana, można liczyć na prawdziwy zastrzyk energii na cały dzień. Chociaż np. Gwyneth Paltrow twierdzi, że ten rytuał najlepiej jest powtarzać codziennie przed wieczorną kąpielą. Po masażu aktorka nawilża ciało czystym olejem kokosowym. Jest ona prawdziwą fanką szczotkowania. Twierdzi, że to właśnie dzięki niemu ma jędrne i gładkie ciało.

Czy przy zakupie takiej szczotki ma znaczenie jej kształt i rodzaj włosia?

Oczywiście, że tak. Bardzo popularne i najbardziej dostępne na naszym rynku są te z agawy sizalowej. Mają one włosie bardzo delikatne, czyli dobrze nadające się dla osób początkujących. Znana modelka Miranda Kerr używa obrotowej sizalowej szczotki elektrycznej, twierdząc, że ten rodzaj posiada idealną wręcz twardość. Dodatkowym atutem takiej szczotki jest to, że skóra nie jest podrażniona. Kosmetolodzy jednak uważają, że z upływem czasu, gdy już potrafimy taki  masaż nią wykonać, warto pomyśleć o ostrzejszym włosiu np. końskim czy z dzika. Wtedy efekty będą jeszcze bardziej widoczne.

Kształt szczotki odgrywa tutaj również duże znaczenie. Idealnie jest posiadać dwa rodzaje: jedną na długim trzonku, która jest przeznaczona do masowania nóg i pleców oraz drugą podłużną albo okrągłą do pozostałych partii ciała. Polecamy:

1.Japońską szczotkę z włókna agawy sizalowej, COSE DELLA NATURA, cena: 69 zł.

2.Szczotka  z włosiem z kaktusem agawy, cena: 45 zł.

3.Ostra szczotka z końskiego włosia FRIDGE BY YDE, cena: 69 zł.

4.Szczotka do mycia i masażu DONEGAL, cena: 21 zł.

5.Obrotowa szczotka do ciała Reveal REMINGTON, cena: 249 zł.

Po kilkunastu dniach szczotkowania na sucho skóra staje się gładsza i jędrniejsza i to nie dzięki drogiemu zabiegowi SPA, a dzięki domowemu masażowi.

Opublikowano: 2016-12-21

#szczotkowanie #ciało #uroda 

Galeria:
Komentarze:
Zaloguj się aby móc komentować!