Lekkość w kosmetykach- trend w pielęgnacji.

Uroda

02
Grudzień
2016
Moda na kosmetyki lżejsze od kremu.

Prawdziwą rewolucją w latach siedemdziesiątych stało się pojawienie serum. To kosmetyk o bogatym składzie, dużo lżejszy od kremu. Kolejny etap- czyste żele nawilżające, esencje, olejki i wreszcie- preparaty o wodnistej konsystencji.
Moda ta, jest związana z najbardziej popularnym źródłem inspiracji, jakim jest Azja. Kobiety Wschodu znane są na całym świecie z tego, że potrafią jak nikt inny dbać o swoją skórę. Na czym polega ich troska? Po oczyszczeniu skóry, tonizuje się ją i aplikuje wiele kosmetyków, bogatych w różne substancje odżywcze. Ma to na celu przede wszystkim wygładzić skórę, a staje się to możliwe dzięki produktom o lekkiej konsystencji.

Pierwszym krokiem do tego rytuału jest masaż twarzy, następnym- wklepanie kosmetyków, które umożliwią wygładzenie i nawilżenie skóry. W ich składzie powinny znajdować się kwas hialuronowy, trehaloza (czyli dwucukier wiążący wodę, który pozwala dać skórze odpowiednie nawilżenie) oraz peptydy. Trzeba oczywiście zadbać również o to, by kosmetyk był dobrany odpowiednio do potrzeb skóry.
Jeżeli chcemy nałożyć preparaty rano, pod makijaż, warto zaobserwować jak po ich nałożeniu zachowa się podkład. Musi to być coś bardzo lekkiego, ponieważ jeżeli używamy ciężkiego podkładu, trudniej będzie go nanieść. Sprawdzały się tu będą kosmetyki, które można stosować nawet kilka razy w ciągu dnia. Do takiej aplikacji niezbędne będą np. Hydraliane Essence SVR oraz Eau Cellulaire Esthederm.
Wieczorem warto pomyśleć o użyciu olejkach arganowych z wiesiołka  bądź z rokitnika, które to przygotują skórę do późniejszego przyjęcia kosmetyków nawilżających.


Jakie w takim razie produkty wybrać?

1. Serum naturalnie wygładzające na bazie naturalnych ekstraktów z roślin – Resibo, 30 ml/129 zł.

2. Nawilżający i odżywiający booster Fenomen C TH- Perfecta, 15 ml/28 zł.

3. Zaawansowane serum odmładzające na dzień i na noc z linii Algorithm-Dr Irena Eris, 30 ml/ 109 zł.

4.Płynny krem- napinacz pod oczy, na twarz i dekolt do skóry dojrzałej- Yonelle, 50 ml/279 zł, Douglas.

5. Serum odżywczo- odmładzające- Clochee, 30 ml/135 zł.
 

Źródło zdjęć: unplash.com
Opublikowano: 2016-12-02

#lekkie kosmetyki #olejki #pielęgnacja #uroda 

Galeria:
Komentarze:
Zaloguj się aby móc komentować!