Błędy, które robimy przy goleniu

Uroda

27
Wrzesień
2016
Lato się skończyło, czas zrobić rachunek sumienia. Jak zaszkodziłyśmy naszej skórze przez niewłaściwą depilację?

Przed nami kilka miesięcy jesieni i zimy, co nie znaczy, że możemy (albo chcemy) odpuścić sobie pielęgnację. Jeśli wolisz golarkę od wosku i depilatora, sprawdź, czy na pewno nie robisz tego źle... Oto najczęstsze błędy, przez które zdrowie i wygląd naszej skóry cierpią.

PIANKA DO GOLENIA
Klasyczna, mocno pieniąca się pianka wydaje się najłatwiejszym sposobem na dokładne golenie. Łatwo jednak zauważyć, że ma właściwości wysuszające. Skóra wrażliwa potrzebuje innej, mniej napowietrzonej formuły. Jeśli zauważyłaś, że pianka ci nie służy, wypróbuj produkty o żelowej konsystencji. Wiele nowoczesnych pianek ma bardziej śliską, "bogatą" formułę. Warto też eksperymentować z różnymi kosmetykami - niektóre kobiety lubią golić nogi na olejek pod prysznic, internautki polecają też wypróbowanie... odżywki do włosów.

WANNA
Dłuższe przebywanie w wodzie zmiękcza wprawdzie włoski, ale również powoduje lekkie opuchnięcie skóry. Włos "chowa" się w mieszku, a depilacja wykonana w wannie nie będzie dokładna.
Króciutkie włoski zauważysz nawet przed upływem doby! Dlatego lepiej golić nogi pod prysznicem, wtedy ostrze ścina włoski tuż przy nasadzie.

ZBYT MAŁO PRODUKTU DO GOLENIA
Produkt do golenia nakładany zbyt skąpo nie spełnia swojej funkcji, a ty ryzykujesz podrażnienia. Co więcej, warto odczekać chwilę po jego nałożeniu, aby zdążył odpowiednio zmiękczyć skórę.


STARA GOLARKA
Mamy tendencję do zbyt rzadkiego wymieniania szczoteczki do zębów czy golarki do ciała. Przytępione ostrze nie ścina włosków idealnie, raczej nierówno skraca i szarpie. Konsekwencją jest nie tylko niedokładny efekt, ale i większe ryzyko wrastania.

PRZED I PO GOLENIU
Dobrze przygotowana do golenia skóra, to skóra która kilka razy w tygodniu przechodzi delikatny peeling. Używaj regularnie produktów do złuszczania albo rękawicy, szczególnie jeśli masz problem z wrastającymi włoskami. Pamiętaj także, żeby po każdym goleniu dokładnie nawilżyć skórę. Balsamem, jeśli masz mało czasu, olejkiem do ciała, jeśli możesz sobie pozwolić na kila minut oczekiwania, aż się wchłonie. Szukaj olejków o działaniu przeciwzapalnym.
Opublikowano: 2016-09-27

#depilacja #pielęgnacja #błędy #pielęgnacja ciała 

Galeria:
Komentarze:
Zaloguj się aby móc komentować!