Jak pozbyć się rozstępów?

Uroda

07
Lipiec
2016
Udręka młodych mam, kobiet, które sporo schudły albo za szybko urosły jako nastolatki. Mają je szczupłe dziewczyny, a nawet mężczyźni. Jak z nimi walczyć?

Szczególnie przeszkadzają nam latem, kiedy chcemy nosić krótkie szorty, pokazać brzuch albo opalać się w bikini. Rozstępów nie da się usunąć - raz zniszczona skóra nigdy już nie wraca do staniu pierwotnego. Można jednak zmniejszyć ich widoczność. Na początku opisujemy "domowe" sposoby, później wrócimy do tematu skutecznych profesjonalnych zabiegów.


ZŁUSZCZAJ
Regularny peeling znacznie polepsza stan skóry, poprawia ukrwienie i co za tym idzie - jej napięcie. Jeśli zależy ci na mocniejszym efekcie, wybierz peeling z kofeiną.

STOSUJ OLEJKI
Olejki do ciała już od kilku sezonów są modnym sposobem na rozstępy, polecanym także przez gwiazdy. Polecamy Bio Oil (ok. 30 zł/60 ml), ale możesz wypróbować też tańsze odpowiedniki. Olejek nakładaj tuż po kąpieli - to pomoże zatrzymać wilgoć w górnych partiach naskórka.

STOSUJ ODPOWIEDNIE KREMY
Szukaj kremów na rozstępy z kolagenem i elastyną. Bardzo dobre recenzje zbiera koncentrat Massage Cream for Stretch Marks firmy Palmer's Cocoa Butter (28 zł/125g). Uwaga, tego typu produkty należy stosować bardzo regularnie, co najmniej 3 razy w ciągu dnia!

STOSUJ PREPARATY BRĄZUJĄCE Z DROBINKAMI
Wbrew pozorom, złote drobinki wcale nie podkreślają niedoskonałości. Działają jak filtr na Instagramie - dają efekt bardziej jednolitej, pięknie opalonej skóry. Zapewniają też dodatkowe nawilżenie, kluczowe dla skóry podatnej na powstawanie rozstępów.

I najważniejsze, nie daj sobie wmówić, że jesteś niedoskonała! Z tym problemem zmaga się większość kobiet, a piękne zdjęcia z magazynów nie oddają rzeczywiści...

Opublikowano: 2016-07-07

#rozstępy #pielęgnacja #kremy na rozstępy 

Galeria:
Komentarze:
Zaloguj się aby móc komentować!