Dlaczego włosy nie chcą rosnąć?

Zdrowie

12
Czerwiec
2014

Pomocy, włosy nie chcą mi rosnąć!

Bardzo często pytacie mnie, w jaki sposób najszybciej zapuścić włosy.
Niestety w wielu przypadkach zdarza się, że żadne metody nie przynoszą efektów. Mimo stosowania się do porad, włosy od miesięcy nie chcą drgnąć nawet o centymetr.
 

KRUSZENIE SIĘ

Jeśli włosy mają cały czas tę samą (krótką) długość, to najprawdopodobniej się kruszą. Łamią się na końcach i wydaje się, że nie rosną.
Włosy mogą się łamać z wielu powodów. Wpływ na ten stan rzeczy mogą mieć - rozjaśnianie, suszenie, prostowanie, zbyt mocne wiązanie, ocieranie pasm o ciuchy, nieprawidłowe czesanie a nawet niewłaściwa dieta.
Dbając o prawidłowe nawilżenie włosów sprawimy, że będą bardziej elastyczne i odporne na czynniki zewnętrzne. Warto także zaopatrzyć się w silikonowe serum do końcówek i zabezpieczać je po każdym myciu.
 

MAGICZNA GRANICA

Długość do której rosną włosy jest uwarunkowana genetycznie. Włosy niektórych ludzi rosną przez określony czas (do pewnej długości), a potem przestają. Ma to związek z długością fazy wzrostu włosów, która jest odmienna w wypadku włosów różnych osób. Mieszki włosowe rozmieszczone są w grupach, w których włosy są w różnych fazach, dzięki czemu nie dochodzi do sytuacji, w której mamy łyse placki na głowie. Dlatego, niektórzy mogą zapuścić włosy do pasa - inni tylko do ramion.
 

DIETA

Ważną kwestią przy zapuszczaniu włosów jest prawidłowa dieta.
Włosy i paznokcie są odżywiane na samym końcu, dlatego musimy dostarczyć odpowiednią ilość witamin i minerałów. Polecam wpis -> co jedzą włosy?
 

WIEK

To, ile mamy lat, również ma znaczenie - włosy najszybciej rosną w wieku 15–30 lat. Po tym okresie fizjologiczne procesy zasilające wzrost włosów tracą zwykle swe tempo i wydajność. Natura uznała, że nie musimy być już atrakcyjne, bo większość z nas zdobyła już partnerów i założyła rodziny ;) Powoli zauważamy oznaki starzenia się włosów. Mogą stać się suche, łamliwe, a końce zaczną się mocniej rozdwajać. Starość nie radość. Młodość nie wieczność.
 

STAN SKÓRY GŁOWY

Zdarza się także, że włosy nie chcą rosnąć ze względu na zły stan głowy. Chociażby ŁZS - łój zbierający się na skórze głowy utrudnia dotarcie "dobrom" z masek czy innych produktów do cebulki włosa, także blokuje prawidłowy wzrost włosa. Tylko zdrowa skóra głowy jest w stanie wyprodukować włos - dlatego dbaj o nią szczególnie!


PODCINANIE

Jeśli Twoje włosy rosną 1cm na miesiąc, a co trzy miesiące podcinasz je średnio o 3cm - Twój bilans przyrostu równy jest zero. Matematyki nie oszukasz ;)


Autor: Porady Herrbaty
Opublikowano: 2014-06-12

#włosów #wzrost #dlatego #włosy 

Galeria:
Komentarze:
Zaloguj się aby móc komentować!