Moc aloesu

Zdrowie

30
Styczeń
2017
Aloes- doskonały specjalista dla naszego zdrowia. Dlaczego?

Jest kilka rodzajów aloesu, ale dla potrzeb leczniczych można wyróżnić dwa: aloe vera i aloe arborescens (drzewiasty). Ten pierwszy jest powszechnie doceniany, posiada jednak wiele antranoidów, które działają przeczyszczająco. W tym drugim natomiast jest bardzo dużo składników o właściwościach przeciwzapalnych oraz immunostymulujących.

Najcenniejszym składnikiem, jaki posiada aloes drzewiasty są polisacharydy, które werbują komórki odpornościowe do walki z wirusami. Bardzo dobrze jest połączyć aloes z aronią, ponieważ jest ona źródłem antocyjanów. W aptekach można kupić wiele produktów, które są z aloesu np. sok z aloesu, Bioaron C czy Biostymina.

Dla osób dorosłych poleca się tzw. wino aloesowe. Aby je przygotować należy:

- oberwać 50 dag liści co najmniej trzyletniej rośliny (a wcześniej nie podlewać jej przez ok. 6 dni), następnie włożyć je do lodówki na tydzień,

- po upływie tygodnia liście należy zmiksować i dodać pół litra wytrawnego czerwonego wina oraz 50 dag miodu,

- przechowywać w lodówce, koniecznie w ciemnej butelce,

- pić 3 razy dziennie po jednej łyżeczce, najpierw przez tydzień a następnie przez 2- 4 tygodnie, 3 razy dziennie po łyżce stołowej,

- kurację powtórzyć po około 4- 6 tygodniach, mikstura ta jest oczywiście przeznaczona tylko dla dorosłych.

Aloes ma również ogromne znaczenie w leczeniu cukrzycy, zwłaszcza tej typu 2. Wykorzystuje się tutaj żel z aloesu zwyczajnego oraz sok z aloesu drzewiastego. Efekty po jego zastosowaniu są zauważalne już po 21 dniach stosowania kuracji. Dzięki niemu zaobserwowano znaczny spadek poziomu cukru we krwi. Po dłuższym czasie natomiast, można liczyć na obniżenie poziomu hemoglobiny glikowanej. Jest to składnik, który pomaga diabetykom kontrolować skuteczność leczenia. Osoby dorosłe więc, powinny raz dziennie, przed posiłkiem przyjmować 50 ml soku lub żelu z aloesu. Trzeba go najpierw rozcieńczyć pół na pół z wodą. Kuracji tej absolutnie nie mogą stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Aloes, dzięki swoim właściwościom, potrafi także zniszczyć wszelkie choroby przyzębia i przyspieszyć gojenie ran po różnego rodzaju zabiegach stomatologicznych. Idealnie łagodzi także urazy spowodowane używaniem jakiś ostrych nici dentystycznych, albo twardych szczoteczek do zębów. To składnik wielu past do czyszczenia jamy ustnej. Jak samemu przygotować płyn do płukania ust?

Najpierw należy oberwać kilka liści aloesu, wcześniej nie podlewać ich przez tydzień, później włożyć je na 7 dni, pokrojone w kawałki, do lodówki. Następnie trzeba przełożyć je do termosu, dodać po łyżeczce suszonej szałwii albo kwiatów nagietka i zalać wszystko 1,5 szklanki wrzątku. Pozostawić zakręconą miksturę na około godzinę. Tak przygotowanym płynem płucz jamę ustną kilka razy dziennie.

Opublikowano: 2017-01-30

#aloes #zdrowie #leki 

Galeria:
Komentarze:
Zaloguj się aby móc komentować!