Maciej Zień powrócił. Zobacz nową kolekcję

Moda i styl

20
Wrzesień
2016
Długo czekaliśmy na powrót mistrza mody wieczorowej. Maciej Zień odzyskał już własną markę i pokazuje, że jest gotowy wrócić na szczyt.

Tłum gwiazd, dopracowane w każdym detalu kreacje i owacja na stojąco - tak wyglądał pierwszy od dwóch lat pokaz Macieja Zienia. Jeszcze niedawno nie było jasne, czy odzyska pozycję o problemach finansowych, konflikcie ze wspólnikiem i głośnym zamknięciu salonu przy Mokotowskiej. Dziś już wiadomo, że Zień chce powalczyć o powrót na sam szczyt.

Maciej Zień swojego czasu był najważniejszym projektantem polskich salonów, a gwiazdy w jego kreacjach zachwycały hollywoodzkim blaskiem. W nowej kolekcji "Sweet Dreams" wrócił do swojego romantycznego stylu, pełnego szlachetnych jedwabiów i przejrzystych muślinów. Jego nowy styl jest jednak bardziej urozmaicony. Projektant wprowadza elementy sportowe i szczyci się bogactwem ręcznie wykonanych detali. Przepiękne były delikatne aplikacje, którymi pokrył swoje suknie.


Obok charakterystycznych dla swojego stylu lekkich i lejących tkanin, Zień wprowadził bogate żakardy i ciężki welur, które dobrze kontrastują z subtelnością jego mody. W finale nie zabrakło zaś sukni na czerwony dywan, tak efektownych, że pasowałyby na najważniejsze festiwale filmowe. "Sweet Dreams" nie zawiodło i wszystko wskazuje na to, że projektant może świętować udany powrót. Trzymamy kciuki!


Zdjęcia: Filip Okopny / Fashion Images
Opublikowano: 2016-09-20

#pokazy mody #wydarzenia #maciej zień #moda 

Galeria:
Komentarze:
Zaloguj się aby móc komentować!