Justyna
BLOG:
0
0
Justyna
Profil Belgisto [Link]
Czas publikacji:
Kategorie:

Kalendarz publikacji:
Listopad 2020
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Inne treści tego autora:

Belgisto:
Prowadzisz salon lub sklep?
Zadzwoń i zapytaj
o darmowy start!
+48 733 202 002
(9:00 - 17:00)
Oferta dla SALONU
Oferta dla SKLEPU
od 48zł
abonament
netto/rok
od 0,5%
prowizja od
sprzedaży
Pakowanie i dekoracja świątecznych prezentów
2016-12-10
Na odbiór naszego prezentu składa się nie tylko to, co dostajemy, ale także to w jaki sposób dostajemy. Jest to nie tylko panująca atmosfera i miejsce ale także sposób w jaki prezent jest zapakowany. Na te pierwsze czynniki tj. miejsce i atmosferę nie mamy w pełni wpływu, bo nie są to np. zaręczyny tylko tradycyjna wigilijna kolacja w gronie najbliżej rodziny, tak na to jak będzie zapakowany prezent mamy stuprocentowy wpływ.
 

Jak zapakować prezent, który znajduje się w pudełku?


Będziemy potrzebować: papieru ozdobnego, ołówka, linijki, taśmy klejącej i nożyczek

1. Aby owinąć nasze pudełko, rozłóż papier ozdobny na czystej i płaskiej powierzchni tak, aby wewnętrzna część (biała) znajdowała się przodem do nas. Nie zapomnij o usunięciu ceny z prezentu.
2. Ułóż pudełko na papierze i owiń je tak aby brzegi papieru zachodziły na siebie co najmniej 5 cm. Sprawdź czy po bokach jest wystarczająca ilość papieru aby zakryć pudełko.
3. Jeśli widzisz nadmiar papieru, zaznacz ołówkiem miejsce, w którym trzeba odciąć. Stwórz linię za pomocą linijki i ołówka a następnie odetnij.
4. Jedną ze stron papieru zagnij na długości tak aby zachodziła na bok pudełka a następnie przyklej taśmą klejącą. Podobnie zrób z drugiej strony ale brzeg papieru zawiń do środka na ok. 2 cm tak aby całość wyglądała estetycznie i również przyklej. Tu najlepiej wyglądałaby taśma dwustronna.
5. Teraz boki pudełka. Prawą i lewą cześć papieru zagnij do środka tak, aby uformowały nam się od góry i dołu trójkąty z papieru. Sklej je ze sobą a następnie złóż pozostałe dwa, zawiń wierzchnią część tworząc zakładkę niwelując tym samym ewentualną widoczność nierówno ściętego papieru. Powtórz czynność z drugiej strony.
6. Ustaw pudełko klejonymi częściami u dołu. Przeciągnij z obu stron wstążkę tak aby skrzyżować ją na środku długości dłuższego boku w kierunku krótszych.
7. Zawiąż supeł a wiszące wstążki przeciągnij od spodu nożyczkami aby nadać im skrętu lub zawiąż kokardkę.

Tak zapakowany prezent stanowi bazę do dalszego dekorowania

Do naszej tasiemki przyczep dużą kokardę, bombki, kawałki igliwia, czekoladowego mikołaja, pierniki, albo świąteczną zawieszkę. Równie dobrze możesz nakleić dużą literkę oznaczającą osobę obdarowywaną, choinki, bałwanki, wełniane pompony.
Najefektowniej wyglądają błyszczące, gładkie papiery ozdabiane grubymi kokardami. Można także skorzystać z matowego papieru a następnie błyszczącej folii przeźroczystej. Polecam łączenie kolorów granatowego, czerwonego, złotego i zielonego.

Jeśli nasz prezent jest lekki i ma nieregularne kształty a nie chcemy korzystać z pudełka możemy także owinąć go podobnie, jak są zapakowane cukierki (sprawdzi się w przypadku bardziej leżących rzeczy np. ubrania) lub sakiewki (stojące przedmioty). Tu po prostu owijamy i związujemy, ale zrezygnujmy już z dużych kokard bo łatwo już o przerost formy nad treścią. Do wiązania zaproponowałabym rafię lub cienki sznureczek.
Żartownisie mogą zapakować swój prezent w gazetę :D.
Większe podarunki możemy także włożyć do kosza wyściełanego papierem lub materiałem a drobne np. do szkatułki czy innego ozdobnego pojemniczka. Tu najlepiej sprawdzi się biżuteria.


Pomysłów na udekorowanie jest wiele. Nie potrzebujemy specjalnie chodzić do sklepu i wydawać wielu pieniędzy aby zrobić wrażenie na bliskiej nam osobie. Wystarczy rozejrzeć się wokół.


Justyna Zybert

#pakowanie prezentów #dekoracja prezentów #prezenty #świąteczne pakowanie 

Galeria:
Komentarze:
Zaloguj się aby móc komentować!